Tepebaşı Belediyesi'nden online eğitim

Tepebaşı Belediyesi'nden online eğitim
tepebaşı enstitü

Tepebaşı Belediyesi klasik belediyecilik politikaları ötesinde bir hizmet veriyor. Aslında verilen eğitimler öyle herhangi bir yerden kolayca alınabilecek eğitimler de değil. 

İster şahır ister ekip olarak eksikliğini hissettiğiniz bir çok konuda uzaktan eğitim almanız mümkün. Kent Enstitüsü projesi olarak adlandırılan sistem Tepebaşı Belediyesi ve Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilmiş.

Eğitimler 16 ve üzeri yaştaki her vatandaşa açık. Bu eğitimlerin uzaktan verilmesi yanında hızlı ve pratik öğrenme esasıyla hazırlanmış olması da çok önemli. Dileyen katılımcılar online eğitimlere katılırken, dileyenlerde belde evlerinde yüzyüze eğitim programlarına katılabiliyor. Belediye hizmet merkezlerinin her biri enstitü merkezi olarak hizmet vermiyor. İlçe geneline yayılmış enstitü merkezlerinde başta Belde Evleri olmak üzere 75 farklı noktada Kent Enstitüsü anlayışıyla eğitimler ve uygulamalar yapıyor. En güzeli de bu eğitimlerin sonunda bir katılım belgesi alınabilmesi.

Dersler haftada 1-2 saat ve 3-12 hafta arası değişen süreçlerde veriliyor. Peki hangi konularda ve ne içerikte eğitimler alabilirsiniz?

Öncelikle incelediğimizde seçilen dersler gerçekten başarılı tercihler olmuş. Gerçekten lazım olan ve insanı bir adım ileriye götürebilecek etkin derler seçilmiş.

Finans Okuryazarlığı

Bizim gibi herkesin finans uzmanı olduğu ancak mali hataların eksik olmadığı bir toplum için çok gerekli bir ders olmuş. Temel finansal kavramlar ve bilgiler, sorunların çözümü, günlük hayata yansımaları gibi konuların örenkelenerek anlatıldığı bu dersleri her birey mutlaka almalıdır.

Bu kurs 4 hafta ve haftada 1-2 saat olarak işlenmektedir.

Sosyal Medya

Sosyal medya kullanıcısı olmak ile sosyal medyadan gelir elde etmek çok ayrı konualrdır. Sosyal medya ve digital pazarlama kaçırılmaması gereken bir kullanım alanıdır. Değişen pazar koşulları, rekabet, ticari koşullar, kullanıcı tercihleri gibi bir çok etkenin olduğu ortamda rakiplerinizden sıyrılıp; başarılı olmak için mutlaka bu dersleri almanız gerekmektedir.

Teknik olarak uzman desteği alsanız bile kampanya yönetimi, kriz yönetimi, pazarlama yöntemleri gibi konualrda fikir sahibi olmanız başarınızı artıracak, tercihlerinizi kolaylaştıracaktır. 4 Hafta boyunca haftada 1-2 saat sürecek dersleri özellikle serbest piyasada aktif olanların almasını öneririz.

Etkili İletişim

Hayatın bir çok alanında başarının ilk gerekliliklerinden birsi etkili iletişimdir. Bunun dersi mi olur demeyin. Dünya ile rekabet edeceksek bu bilgilerle edeceğiz. 

Hem iş hem aile ortamında en çok gereksinimini duyduğumuz ve sorunalrımızın eksikliğinden kaynaklandığını bildiğimiz bir olgudur iletişim. Sorunları çözmede, problemler ortaya çıkmadan önüne geçmede en önemli anahtardır. İletişim becerilerinizi artırmak ve hayatı daha kolaylaştırmak için bu dersi alıp kendinizi keşfedin.Sadec 3 hafta ve haftada 1-2 saat süren derslere mutlaka katılın.

Müşteri İlişkileri

İş hayatında başarının en önemli safhası belkide bu konudur. Herkez işini belli bir kaliteye yükselttiğinde artık müşterinin ilgilendiği konu sizi bir adım öne çıkaracak konuların başında gelir. 

Pazarlama stratejileri tarihinde dönem dönem farklı konular ön plana çıkmıştır. 21. YY başlarından itibaren ticaretin merkezine müşteri ve müşteri davranışları yer almaktadır. Bu yüzden başarınızı sürekli kılmak için Müşteri ilişkilerinizdeki etkinliğinizi artırmanız gerekmektedir. 4 Hafta sürecek olan bu kurs size bu konuda mutllaka fayda sağlayacaktır.

Girişimcilik

Günümüzün en çok konuşulan ve  hayalleri süsleyen bir konudur. Girişimci olamkla girişken olmak arasındaki ince çizgiyi mutlaka öğrenmelisiniz. Bir iş kurma hayaliniden başarılı ve kazanan bir iş sahibi olmaya geçişin anahtarlarını belkide bu kursta bulacaksınız. 4 HAfta ve haftada 1-2 saat sürecek olan kurs bugünün ve geleceğin girişimcilerine ışık tutacaktır.

Fotografçılık

Fotografçılık artık hobi olmaktan çıkıp, hayatımızın bir parçası haline geldi. Hepimiz bir şekilde fotograf çekip paylaşmıyor muyuz? Peki bu işi daha doğru yapmak isteyipt ezamanı olmayanlar...İşte bu ders onlar için bulunmaz bir fırsat. 

Bu derin deryada kendi tarzınızı doğru tekniklerle oluşturmanızı ve bitmeyen öğrenme sürecinizde doğru yönlenmenizi sağlayacak bir programla fotografçılığın ana kurallarını öğrenebilirsiniz.

Bu kurs 4 hafta ve haftada 1-2 saat oalrak işlenmektedir.

İngilizce

CEFR standartlarında hazırlanan online ingilizce eğitim sistemi ile tamamen interantif bir sunumla ingilizce öğrenebileceğiniz bir kurs. 12 Hafta boyunca haftada 1-2 saat süren kurs ile dibilginizi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz.

Gıda güvenliği

Beni ilgilendirmez demeyin. Yemek eğleminde bulunan her bireyin alması gereken bir eğitimdir alında. İnsanoğlunun başına gelen bir çok hastalığın çıkış noktası beslenmedir. Gıda kaynaklı hazstalıkların önüne geçilmesi, kaliteli beslenme ve gıda güvenliği süreci hakkında ciddi bilgilere erişebileceğiniz bu ders 3 hafta ve haftada 1-2 saat sürüyor.