Eskişehir'de bir internet programı: Kale Arkası

Yenilikçi ve çağdaş bir anlayışla Eskişehir’de farkını ortaya koyan Eskişehir Haber TV ekranlarında yayınlanan Kale Arkası programı 2. Haftasında Eskişehir’in gündemine oturdu. Peki bu “KALE ARKASI” nasıl ortaya çıktı.


   Kale Arkası programının asıl mimari eski bir amatör sporcu olan Seçkin Dedeoğlu. Seçkin Dedeoğlu’na Kale Arkası’nın oluşum aşamasını sorduk. 


Seçkin bey, Kale Arkası programı nasıl doğdu?

Öncelikle şunu söylemek isterim ki Kale Arkası programı benim için çok özel… Kale Arkası programında biz genellikle Eskişehir’de ki amatör spor ile ilgili konular işliyoruz. Kale Arkası programına ilk olarak Eskişehir’de faaliyet gösteren bir internet sitesinde başladık fakat o internet sitesi kapandı. Bir süre Kale Arkası’nı rafa kaldırdım. Ama bir gözüm sürekli o raftaydı. Sonunda Kale Arkası’nı o raftan çıkararak tekrar başlatmaya karar verdim. Ama bu sefer internet sitesinde değil kendi imkanlarımla yapmaya başladım. 

   İlk programdan sonra Eskişehir Haber Genel Koordinatörü Çağdaş Özyazıcı, beni aradı ve programı çok başarılı bulduğunu söyledi. Daha sonra Çağdaş bey bana "gel bu programı beraber yapalım" teklifinde bulundu. Teklifi kabul ettim. Güzel bir ekip olduk. Öncelikle bana en çok destek olan Yurdagül Orman’a ve program çekimindeki teknik sorumlu Burak Esen’e sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum. Tabi bize bu imkanı sağlayan Eskişehir Ajans sahibi Mustafa Beye de ayrıca teşekkür ediyorum. 

KALE ARKASI programının amacı ve hedefleri nelerdir?
Kale Arkası” programı biraz öncede dediğim gibi özellikle Amatör Sporla ilgili. Türkiye’de büyük ihtimalle bütün dünyada profesyonel spor her zaman popüler olmuştur. Bizim amacımız Eskişehir’de ki amatör sporlarda neler oluyor, sıkıntılar ne, çözümler ne, bunları konuşmak ve sadece profesyonellerin değil amatörlerinde olduğunu göstermek istiyoruz. Bu doğrultuda takibi zor olan Amatör liglerle ilgili daha detaylı daha doğru şekilde veriler bilgiler paylaşmak amacıyla programımızı yapmaya başladık. Nelere yer veriyoruz bu programda Eskişehir ili içerisinde Amatör olarak devam eden futbol ligleriyle ilgili maç sonuçları, puan durumları ve bir sonraki hafta oynanacak maç programlarını karşınıza getirmeye çalışmakta ve bunun yanında birbirinden değerli Başkanlar, Hocalar, Hakemler hatta ve hatta Amatör liglerin mimarları olan Amatör sporcuları da programımıza konuk ederek onlarla liglerimizde karşılaşılan sorunlar, sıkıntılar, önerilerle beraber liglerin değerlendirmesine kadar birbirinden farklı amatör konuda çarpıcı yorumlara yer vermekteyiz.

Uzun soluklu bir program olmasını dileriz. Ayrıca program için ajansımızı tercih ettiğiniz için de teşekkür ederiz.