Eskişehir Ahbapları

Haluk Levent'in öncülüğünü yaptığı Ahbap Derneği, Çeşitli etkinliklerle karşımıza çıkmaya başladı.

Eskişehir Ahbapları
Eskişehir Ahbap dernegi

Ahbap Derneği Haluk Levent önderliğinde kurulmuş bir yardım derneği. Son günlerde adından farklı mecralarda sık bahsedilir oldu. Ahbap her ne kadar derneğin adı olsa da üyelere de kısaca "Ahbap" deniyor.

Merkezi İstanbul Beşiktaşta olan derneğin ayrıca "Ahbap platformu" denilen  dernek etkinliklerinin organizasyonlarına katılan gönüllülerden oluşan gurupları da var.

Dernek amaçlarını belirlerken yaşama hakkı, sürdürülebilir dayanışma, ortak vizyon, ayrımcılık ve nefrete karşı şiddetsiz iletişim ve Anadolu değerlerini geleceğe taşımak gibi değerleri ön planda tutmuş. Adalet, yardımseverlik, uyumluluk, yenilikçilik, doğa ve hayvanseverlik gibi bir çok değer yanında siyasi kimliğinden arınmış, çalışkan ve sorumluluk alabilen kişileri bir araya toplamayı hedeflemiş.

Ahbap olmak için resmi internet sitesi olan ahbap.net ten önce site üyeliği gerekiyor. Her üyeyi önce 47 gün oryantasyon programına alan sistem, bu programı başarıyla tamamlayanları ahbap ilan ediyor.

Ahbaplar son aktivitelerinde ise Eskişehir'deydi. Odunpazarı Belediyesi ile yapılan çalışmada Hamamyolu Caddesine kedi evleri yerleştirdiler."Gerçein ve sevginin peşindeyiz" diyen Ahbaplar adına Eskişehir Ahbap Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Av. Musa Çetintaş, Eskişehir Ahbap’ın 300’e yakın gönüllüsü olduğunu belirten Çetintaş, her canlıyı önemsemeyi, paylaşmayı ve dayanışmayı ilke edindiklerini söyledi. Odunpazarı Belediyesi’nin kendilerine her zaman destek verdiğini kaydeden Çetintaş, “Odunpazarı Belediyesi yaptığımız etkinliklerde büyük destek vermiş ve her daim bize güvenmiştir. Tekrardan Başkan Av. Kazım Kurt’a ve diğer çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi..