4. Uluslararası E-İhracat Zirvesi İstanabulda yapılacak

“Avrupa’nın en büyük E-İhracat Konferansı” 12 Aralık 2018 tarihinde ülkemizde yapılacak.

4. Uluslararası E-İhracat Zirvesi  İstanabulda yapılacak

Bu yıl 4. sü düzenlenecek olan International Cross Border eCommerce Summit in EurAsia (ICES), yani kısaca uluslararası e-ihracat zirvesi 12 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Dünyada özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki e-ticaret pazarı çok daha canlı ve getirisi yüksek. Ülkemiz de bu konuda hem  hızlı hemde kaliteli  bir gelişme arzediyor. Bildiğimiz bazı büyük e-ticaret sitelerinin de uluslararası pazara açılmaya hazırlandığı gerçeği de bu konferansın önemini artırıyor.

Katılımcıların e-ticaret altyapıları ve e-ihracat vizyonlarını geliştirmesi, yurtdışındaki e-ticaret siteleri ile global bir network kurarak ticari hacimlerinin arttırılması, ihracatçılarımıza yönelik destek mekanizmalarının tanıtılması, ülkemizin uluslararası ticaretteki payının arttırılması ve A’dan Z’ye e-ihracat fırsatlarının tartışılması amaçlanmaktadır. Eş zamanlı gerçekleşecek Speed Networking, Rountables ve B2B MatchMaking: Go Global ile ihracatçı firmaların gelişmiş pazarlardaki e-ticaret siteleriyle görüşmeler sonucunda küresel piyasalara açılabileceği öngörülmektedir.

Dünyadaki genel trende parallel olarak, ihracatçı firmaların sınır ötesi e-ticaret araçları ile daha etkin kanallar üzerinden buluşabilmesi, hem pazar çeşitlendirmesi açısından hem de sürdürülebilir ihracat modelinin yakalanabilmesi açısından önem arz etmekte. Bu kapsamda, Uluslararası E-İhracat Konferansları makro ekonomik politikalar çerçevesinde ihracat hedeflerimize ulaşmak adına Türk mal ve hizmetlerinin uluslararası piyasalarda e-ihracat yoluyla yer alması, e-ticaret alanında ülkemizin kalkınmasına katkı sunacak bir ekosistem oluşturması ve ülkemiz ile diğer ülkeler arasındaki e-ticaret potansiyelinin ortaya çıkarılmasına büyük katkılar sağlıyor.

4. Uluslararası E-İhracat Zirvesi, katılımcıların e-ticaret altyapıları ve e-ihracat vizyonlarını geliştirmesini,  e-ihracat fırsatları ve destek mekanizmalarının tanıtılmasını, yurtdışındaki e-ticaret siteleri ile global bir network kurarak ticari hacimlerinin arttırılmasını ve A’dan Z’ye e-ihracat fırsatlarının tartışılmasını amaçlıyor.

Zirveye katılmak için tıklayınız.